پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

روانشناسی در رشد شخصی چطور تاثیر می گذارد؟

5

روانشناسی و موفقیت در زندگی

شاید شما هم تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چطور در زندگی موفق شوید و یا بسیاری از افراد را دیده‌اید که چطور درکار، زندگی خودشان موفق هستند. به نظر شما این افراد چه کاری برای موفقیت خودشان انجام داده‌اند؟ بدون شک، این افراد با کمک روانشناسی و رشد شخصی خودشان توانسته‌اند به موفقیت‌هایی که می‌خواستند دست یابند.

در این مقاله قصد داریم در مورد روانشناسی و رشد شخصی در زندگی بپردازیم. اگر شما هم مثل تمام افراد، دوست دارید فرد موفقی شوید و زندگی خود را بهبود ببخشید با ما همراه باشید.

روانشناسی

رشد شخصی چیست؟

رشد شخصی یعنی اینکه شما روی خودتان کار کنید. تمرکز خودتان را از روی دیگران بردارید. هر روز یک قدم به سمت بهتر شدن بردارید و مدام خود را در مسیر موفقیت ببینید. رشد شخصی به شما یاد می دهد که چه طور مسئولیت پذیر باشید و شکست ها، ناکامی‌های خود را گردن دیگران نیندازید. در واقع یکی از اهداف اصلی به وجود آمدن انسان در این دنیا رشد شخصی و بهتر شدن روزانه است.

روانشناسی و رشد شخصی

روانشناسی و رشد شخصی ارتباط تنگاتنگی باهم دیگر دارند. روانشناسی شخصیت، به مجموعه ای از ویژگی های فرد گفته می‌شود که با کار کردن روی خود، اهداف، انگیزه ها، باور و احساسات به دست می‌آید.

روانشناسی شخصیت، علمی است که افراد باید از آن آگاه بوده تا بتوانند دید خود را نسبت به جهان افزایش دهند. در واقع روانشناسی شخصیت، در الگوهای رفتاری، افکار، احساسات، رفتار و حتی محیط خود تاثیر بگذارد.

روانشناسی

تاثیر روانشناسی در رشد شخصی

برای اینکه بتوانید رشد شخصی داشته باشید باید از منطقه امن خود خارج شوید. این کار از طریق روانشناسی و مشاوره به شما امکان پذیر است. بسیاری از مردم از تغییر کردن می‌ترسند و یا بسیاری از کارها را به دلیل ترسی که دارند انجام نمی‎‌دهند. به همین دلیل در زندگی موفق نمی‌شوند.

برای اینکه بتوانید به مراحل بالاتر در زندگی برسید، باید روز به روز روی رشد شخصی خودتان کار کنید، آن را بهبود ببخشید. برای این کار یا می‌توانید خودتان یک سری روش ها را به کار بگیرید، یا یک مشاور کمک کننده شما باشد.

چگونه رشد شخصی را یاد بگیرید؟

کتاب، مقاله، مربیان، مشاورهای بسیاری برای آموزش رشد شخصی وجود دارند. همچنین تکنیک‌های زیادی برای رشد شخصی وجود دارد مانند:

 • تجسم کارهای خلاقانه
 • تکرار کارهای درست
 • ایجاد تفکر مثبت
 • مدیتیشن

روانشناسی

 

 

گام‌های طلایی رشد شخصی

روانشناسی

به نظر شما از نظر روانشناسی، چه تغییری باید در شما ایجاد شود که بتوانید یک گام بالاتر روید؟ بسیاری از مردم در جواب این سوال می‌گویند داشتن انگیزه خیلی مهم است که چطور به خودشان انگیزه بدهند.اولین گام برای به دست آوردن انگیزه، نوشتن اهداف روزانه، ماهانه و سالانه است. همچنین علاوه بر نوشتن اهداف باید روزانه اهداف را به خودتان یادآوری بکنید، تا انگیزه خود را از دست ندهید.

داشتن قدرت تغییر

بسیاری از مردم از تغییر کردن می‌ترسند. وقتی یک مسیر را می‌روید و به یک جایی می‌رسید که می‌بینید زندگی شما تغییری نکرده است، پس مسیر خود را تغییر دهید. شما درخت نیستید، می‌توانید تغییر کنید و مسیر اصلی خودتان را انتخاب کنید. دید خودتان را به زندگی عوض کنید. آن موقع است که می‌توانید تغییر کنید. تغییر کردن به قدرت اراده و مصصم بودن شما بستگی دارد.

داشتن نگرش مثبت و خوش بینی

همیشه در همه حال سعی کنید مثبت فکر کنید، مثبت نگاه کنید و به همه چیز خوش بین باشید. خوش بین بودن به انسان کمک می کند تا زندگی راحت تر و خوبی داشته باشد. هیچ وقت به این فکر نکنید که در آینده قرار است چه اتفاقی بیفتد، یا اینکه در گذشته زندگی کنید، بلکه سعی کنید در زمان حال زندگی کنید و روز به روز در جهت مثبت حرکت کنید.

روانشناسی

داشتن فیزیک خوب

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که چند ساعت در روز ورزش می‌کنید؟ یا مدیتیشن و یوگا تا به حال انجام داده‌اید؟ اگر می‌خواهید فرد موفقی در زندگی باشید، باید از لحاظ فیزیکی خود را سالم نگه دارید. همیشه ذهن خود را با مدیتیشن کردن مثبت نگه دارید. فیزیک بدن خود را با ورزش کردن خوب نگه دارید. غذاهای سالم بخورید.

خواندن کتاب

کتاب خواندن یکی دیگر از گام های مهم رشد شخصی است. کتاب باعث می‌شود نگرش شما تغییر کند و شما را همیشه به روز نگه می‌دارد. هرکسی که کتاب می‌خواند همیشه یک گام جلوتر از دیگران قرار دارد.

روانشناسی

 

کلام آخر

همیشه سعی کنید خودتان را به روز نگه دارید و هر روز روی رشد شخصی خودتان کار کنید. همان طور که یک سیستم احتیاج به روزرسانی دارد، شخصیت انسان نیز نیاز به روزرسانی و رشد دارد. شما لایق بهترین‌ها در زندگی هستید و توانایی رسیدن به همه چیز را در زندگی دارید. فقط باید شروع کنید و از تغییر کردن در زندگی نترسید. تغییر کردن درد دارد؛ اما درد آن خیلی شیرین و دلچسب است. اگر فکر می‌کنید که خودتان نمی توانید روی رشدتان کار کنید، می‌توانید از یک مشاور با تجربه کمک بگیرید.

5 نظرات
 1. مرجان کریمی می گوید

  خیلی مقاله خوبی بود. مشاور خوب در زمینه رشد شخصی میشناسید؟

 2. فاطمه می گوید

  مرسی از مطالب خوبتون. مقاله ای بود که واقعا من از خوندنش لذت بردم

 3. مسعودی می گوید

  ممنونم از مقاله خوب شما

 4. جعفری می گوید

  واقعا رشد شخصی موضوعی است که می تواند زندگی هر شخصی را متحول کند. خیلی ممنونم از مطلب بسیار خوب شما.

 5. حسین می گوید

  رشد شخصی خیلی کمک کننده زندگی است. ممنونم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.