پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

روانشناسی چطور به داشتن ذهن مثبت کمک می کند؟

5

روانشناسی و ذهن مثبت

آیا برای شما هم تا به حال این اتفاق افتاده است که هرچیزی در ذهن خودتان فکر می‌کنید، دقیقا برایتان پیش آمده باشد؟ هرچه قدر که مثبت فکر می‌کنید زندگی شما روز به روز بهتر می شود. مثبت اندیشی، می‌تواند موفقیت و کامیابی را برای فرد فراهم آورد. یکی از بازخوردهای مثبت اندیشی، داشتن روان سالم است. اگر این توانایی در ما وجود ندارد یا کمرنگ شده است، می‌توانیم با کمک یک مشاوره و روانشناسی در این موضوع آن را بهبود ببخشیم.

در این مقاله قصد داریم در مورد داشتن ذهن مثبت به کمک روانشناسی بپردازیم. با ما همراه باشید.

روانشناسی

مثبت اندیشی چیست؟

مثبت اندیشی، باعث می‌شود که دیگر هر فکر منفی را به ذهن خودمان راه ندهیم. نگرش مثبت در زندگی، انسان را به کامیابی سوق می‌دهد. اثرات خوبی روی ذهن انسان و حتی بدن انسان دارد. در بعضی مواقع موارد غیر ممکن، را ممکن می‌کند. مثبت اندیشی موارد و اتفاقات مثبت را در زندگی ما به وجود می‌آورد.

چطور ذهن مثبت داشته باشیم؟

معمولا هرکاری اولش سختی های خودش را دارد. چون از بدو تولد تا بزرگسالی یک سری ذهنیت هایی در ما به وجود آمده است که تغییر کردن آن سخت است؛ اما ممکن است.  اگر شخص منفی نگری هستید، می‌توانید به روانشناس مراجعه کنید. روانشناسی و مشاوره می تواند با استفاده از تکنیک‌های عملی و علمی به ما کمک کند. با کمک روانشناس و بازنگری موضوع می‌توان به ریشه یابی ذهن منفی دست یافت وآن را به مثبت تغییر داد.

روانشناسی

اثرات مثبت اندیشی در زندگی

وقتی که ذهن مثبت داشته باشیم و مثبت فکر کنیم باعث می‌شود زندگی ما روز به روز تغییر کند. قطعا داشتن ذهن مثبت، باعث می‌شود اثراتی در زندگی داشته باشد. روانشناسی نیز کمک کننده آن است. در ادامه به برخی از اثرات مثبت اشاره می‌کنیم.

برخی از اثرات شامل:

 • ایجاد آرامش عمیق و ماندگار
 • افزایش اعتماد به نفی و دوری از تفکرات منفی
 • تمرکز بالا بر روی زندگی و موفقیت
 • آمادگی همیشگی ذهن برای دریافت اتفاقات خوب و مثبت
 • عدم وجود مشکلات حاصل از افکار منفی

روانشناسی

راهکارهای مثبت اندیشی

اگر می‌خواهید در زندگی ذهن مثبتی داشته باشید و اتفاقات خوبی برایتان بیفتد، یک سری راهکارها وجود دارد که باعث می‌شود ما را به سمت مثبت اندیشی ببرد. برخی از راهکارهای مثبت اندیشی شامل:

انجام دادن یک عمل مثبت در روز

سعی کنید روز خودتان را با انجام دادن یک عمل مثبت آغاز کنید. عملی را انجام دهید که حالتان را بهتر می‌کند. وقتی اقدام می‌کنید باعث می‌شود که ترس شما هم بریزد.

دوست داشتن خود

همیشه روی خودتان مدیریت داشته باشید. این موضوع باعث می‌شود که دیگران به سمت شما جذب شوند. خودمدیریتی، دوست داشتن خود واحترام گذاشتن به خود باعث می‌شود دیگران نیز به شما احترام بگذارند. به همان اندازه که دیگران را تشویق می‌کنید خودتان را نیز تشویق کنید.

بررسی کردن افکار خود

افکار خود را سرکوب نکنید، بلکه به آن احترام بگذارید. به افکار خود در جهت مثبت پر و بال بدهید. افکار آشفته و سرگردان را از خود دور کنید.

روانشناسی

انجام دادن مدیتیشن

روزانه سعی کنید مدیتیشن انجام دهید. مدیتیشن، در جهت تفکر مثبت و داشتن زندگی بهتر کمک می‌کند. انجام دادن مرتب مدیتیشن روزانه، باعث می‌شود که اتفاقات مثبتی برای شما بیفتد.

پذیرش

شما مسئول همه چیز هستید. مسئولیت کارهایی را که انجام می‌دهید بپذیرید. وقتی که مسئولیت پذیر باشید، می‌توانید در جهت مثبت تغییر کنید.

بلند شدن دوباره

گاهی اوقات یک مسیری را انتخاب می‌کنید و به جلو می‌روید، اما وقتی به وسط مسیر رسیدید، احساس می‌کنید که تحولی در زندگی شما ایجاد نشده است. دراین مواقع شجاعت داشته باشید مسیرتان را تغییر دهید. از شکست خوردن نترسید. شکست‌های پی در پی است که شما را به موفقیت می‌رساند.

روانشناسی

تاثیر روانشناسی در داشتن ذهن مثبت

روانشناسی در داشتن ذهن مثبت خیلی کمک کننده است. با تقویت نقاط قوت خود می‌توانید به داشتن ذهن مثبت کمک کنید. روانشناسی، برای داشتن ذهن مثبت ریشه یابی ذهن را انجام می‌دهد و جلوی اتفاقات بد را در زندگی می‌گیرد.

انسان به هرچه فکر کند همان می‌شود، پس سعی کنید همیشه به اتفاقات خوب فکر کنید و خودتان را همیشه در معرض اتفاقات خوب نگه دارید. روانشناس و مشاوره به شما در جهت داشتن ذهن مثبت کمک می‌کند.

5 نظرات
 1. مرجان کریمی می گوید

  خیلی خوب و عالی بود

 2. محبوبی می گوید

  ذهن مثبت در همه چیز کمک کننده است. ممنون از مقاله خوبتون

 3. مهسا می گوید

  سلام وای چقدر خوب بود کلی نکته خوب یادگرفتم. میشه در رابطه با مدیتیشن بیشتر مطلب ارائه بدین؟

 4. جعفری می گوید

  وای چه قدر عالی وکامل بود

 5. شقایق می گوید

  سلام خیلی مطلب خوبی در جهت تاثیرات مثبت زندگی است. ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.