پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

ریزش مو در زنان سیاهپوست

0

ریزش مو در زنان سیاهپوست آیا زنان سیاهپوست بیشتر دچار ریزش مو می شوند؟

کاشتمو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو آرمان با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

ریزش مو در زنان سیاهپوست: آیا زنان سیاهپوست بیشتر دچار ریزش مو می شوند؟

خبرنامه کلینیک پوست و مو

ریزش موی زنانه در همه نژادها روی میدهد با این حال اخیراً متخصصین پوست گزارش کرده اند که زنان آمریکایی، آفریقایی به نظر میرسد که روند رو به رشدتری دارند. چرا اینطور است؟ یک پاسخ ساده سبک هایی مثل اکستنشن و بافتن مو و نیز کمکهای حالت دهی مویی اند که استفاده میکنند. معمولاً زنانی که شروع به ریزش مو میکنند آن را با بافتن و بستن بیشتر می پوشانند و این صدمه را شدیدتر میکند. ولی دلایل زیربنایی دیگری هم وجود دارند.
دکتر روبرت لئونارد مسائلی را در مورد ریزش مویی که بیشترین صدمه را بر زنان سیاه پوست اعمال میکند مشخص میکند.
ریزش موی سیکاتریکال سنترنیوژ مرکزی (CCLA)  یک بیماری است که اغلب در زنان سیاه پوست دیده می شود. این باعث تورم در مرکز فرق سر، اسکار فولیکولهای مو و عدم رشد مو از آن میشود. اگر فولیکول دچار اسکار شود، این یک فولیکول مرده است و هیچ مویی از آن رشد نمیکند. چیزی که این را مشکل زا میکند این است که این یکی از مشکل ترین انواع ریزش مو از لحاظ درمان است.
CCCA از یک شرایط ژنتیکی نشأت میگیرد ولی دیگران معتقدند که روندهای صاف کردن، کشیدن، بستن مو، بافتها و اکستنشنها منجر به این شرایط میشوند. این میتواند ترکیبی از هر دو باشد. وجه مثبت این بیماری کلی این است که اگر زود درمان شود، شما میتوانید فرایند را آهسته کرده یا متوقف کنید.
لئونارد میگوید: پیشگیری بسیار مهم است زیرا این یک شرایط پیش رونده است که گسترش مییابد. برای تشخیص یا تعیین گزینه های درمانی با یک متخصص پوست یا ترمیم مو مشورت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 6 =