پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

ریزش مو و نوآوریها، تحقیق پرسشی

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

ریزش مو و نوآوریها، تحقیق پرسشی

خبرنامه کلینیک پوست و مو

یافته های جدید تحقیقاتی به توضیح دلیل ریزش مو کمک می کنند (مثلاً دلیل به خاطر ژن خاص یا هورمون منتقل شده توسط فرد است یا نه)
تحقیق انجام شده توسط آزمایشگاه رادنی سینکلیر در ملبورن بیماران با ریزش موی اندروژنیک (AGA) را در مقابل افراد نرمال مورد بررسی قرار داد. یافته های آن نشان دادند که ماهیچه پیلی ارکتور دچار تنزل شده و با بافت چربی در همه افراد جایگزین شد. این در بیمارانی که AGA نداشتند مسئله حادی نبود. در کار قبلی تیم تحقیقاتی نشان دادند که سلولهای ساقه و نمونه در محل درج ماهیچه پیلیارکتور با فولیکول مو قرار دادند. بنابراین تحلیل رفتن این سلولها ممکن است با تنزل ماهیچه مرتبط باشد و بدین دلیل است که AGA به درمان مقاوم است.
همچنین محققان نهاد ژنتیک انسان دانشگاه بن آلمان نشان دادند که هیچ ارتباطی بین ریزش موی الگوی زنانه و گونههای ژنتیک مرتبط با ریزش موی اندروژنیک وجود ندارد. این نتایج مؤید این تئوری اند که یک مکانیسم زیربنایی متفاوت برای ریزش موی زنانه نسبت به ریزش موی مردانه وجود دارد.
داروهای جدیدی امروزه در حال آزمایش اند که برای هم مردان و هم زنان فروخته میشوند در حالی که هیچ دارویی عاری از تأثیرات جانبی نیست.
دوتاسترید که کاهنده آلفا5 نوع1و2 را مهار میکند در سال 2009 برای درمان ریزش موی اندروژنیک در مردان کرهای 18 تا 42 ساله تأیید شد. یک بررسی ایمنی و تحمل روی 712 بیمار جهت ارزیابی تأثیرات جانبی در زمان درمان با دوزی 10/5mg/day انجام شد. بررسی در سالهای 2009 تا 2013 انجام شد و تأثیرات جانبی زیر را کشف کرد: کاهش شهوت جنسی 3/1% ، سوء هاضمه 1/1% ، لاغری 5/1% ، خستگی 7/0%، نابهنجاری عملکرد جنسی 6/0%، اختلال دفع مفی 1/0% و اختلالات حالت زنانگی 3/0%. این وضعیت تأثیر جانبی بسیار شبیه وضعیت یافت شد، برای فیناسترید است که ایمنی استفاده از این دارو را در AGA تأیید میکند.
محرک رویش موی تافلوپروست ممکن است منجر به کاربردهای بالینی در آینده برای درمان ریزش موی اندروژنیک شود. تافلوپروست که در ژاپن برای درمان گلوکوما مجوز گرفت در موشها بررسی شده است و کشف شده است که باعث افزایش رشد مو میشود. آنالوگ آلفاF2 دیگر یعنی بیماتوپروست قبلاً به عنوان محرک رشد مو گزارش شده است. به علاوه چند پانچ تازه گسترش یافته برای تفکیکهای FUE وجود دارند که ممکن است برداشتن پیوندها را با این روش آسانتر کنند. به عنوان مثال پانچهای جدیدتر دارای گونیایی در بخش خارجی و نه داخلیاند. و برخی دیگر دارای یک لبه دندانهدار و یک لبه تیز یا کند هستند. برای ماشین روبوتیک، اکنون یک پانچ کوچکتر وجود دارد طوری که مکانهای استخراج کوچکتر باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 8 =