پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

کاشت مو به روش ترکیبی (FUT+FIT)

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

 

کاشت مو به روش ترکیبی (FUT+FIT)

تتنها روش های اصلی کاشت مو طبیعی روش های FIT و FUT هستند و روش ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست درواقع ترکیب دو روش  هستند و روش ترکیبی همانطور که از نام ان پیداست درواقع ترکیب دو روش FUT و FIT است.
بیشتر افرادی که برای کاشت مو مراجعه می کنند دچار ریزش و طاسی در منطقه وسیعی از سر خود هستند که برای پوشش دادن آن به تعداد زیادی گرافت مو نیاز است ولی در روش FUT و یا روش FIT به تنهایی نمی توان این میزان گرافت را بدست آورد به همین دلیل برای این افراد از ترکیب هر دو روش FUT و FIT برای بدست آوردن بیشترین گرافت و در نتیجه ایجاد بیشترین تراکم موهای کاشته شده و پوشش دادن حداکثری منطقه طاسی استفاده می شود. در این روش ابتدا یک مرحله FUT انجام شده و سپس در همان روز یا روزهای بعد یک مرحله FIT نیز انجام می شود.

برای انجام روش پیوند مو اف آی تی توسط تیم کاشت مو باید به نکات ظریف و بسیار تأثیر گذار زیر دقت شود:

  •   محل برداشت نوار باریک بانک مودر FUT بسیار مهم است و باید خیلی به آن دقت کرد. منطقه برداشت مو ناحیه خاصی از پشت سر است که موهای آن بدلیل نداشتن گیرنده هورمون های مردانه دچار ریزش نمی شوند. اگر بالاتر از منطقه مذکور برداشت انجام شود احتمال ریزش موها در آینده وجود خواهد داشت زیرا این موها دارای گیرنده هورمون های مردانه می باشند.
  • سنجش دقیق میزان کش پوستی سر جهت برداشت نوار باریک بانک مو پشت سر
  • برداشت موهادر FIT باید بصورت پراکنده و طبیعی از بانک مو فرد انجام شود تا پس از انجام کاشت مو و بلند شدن موهای بانک مو تراکم بانک مو در مناطق مختلف آن کاملاً طبیعی و یکنواخت به نظر آید
  • دقت در محل ایجاد شکاف ها ، زاویه و عمق آنها برای کاشت گرافت ها نیز بسیار مهم است و دقت در این مرحله نتیجه کاشت مو را مشخص می نماید.این شکاف ها بایستی متناسب با جهت طبیعی رویش مو و زاویه رویش مو زده شودو بصورت معمول جهت شکاف ها موازی جهت رویش موهای موجود در سر و یا از جهت موهای قبلی سر در همان منطقه در نظر گرفته میشود و عمق آن بایستی  4-6 میلیمتر باشد
  • گرافت های تک مویی بایستی در قسمت خط رویش مو و جلو سر کاشته شوند و گرافت های دو تایی و سه تایی در قسمت پشت خط رویش و وسط سر کاشته می شوند و در صورت وجود گرافت های 4-5 تار مویی در قسمت ورتکس کاشته می شوند.

کلیه مراحل در کاشت مو ترکیبی بایستی توسط افراد متبحر و متخصص انجام شود تا نتیجه حاصله طبیعی و با کیفیت خوب بوده و بیمار رضایت کامل داشته باشد البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که انجام تمامی اقدامات و مراقبتهای لازم و عمل به دستورات پزشک توسط بیمار نیز تأثیر بسزایی در نتیجه کاشت مو خواهد داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.