پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

مزوتراپی اولین بار توسط دکتر میشل پیستور فرانسوی در درمان ناشنوایی مورد استفاده گرفت و پس از آن بسیاری از پزشکان در کشور های مختلف جهان در درمان بیماری های مختلف از آن استفاده کردند.
مزوتراپی یک روش درمانی و پزشکی است که در آنداروهای مورد نیاز جهت درمان بافت آسیب دیده بصورت مکرر و با مقدار بسیار کم در لایه های مختلف پوست تزریق می شود. این روش درمانی برای درمان بیماری های پوست و مو نیز کاربرد گسترده ای دارد و در درمان ریزش مو نیز تأثیرات خوبی در بر دارد.
داروهای موثر برای ریزش موی مردانه یا آندروژنیک آلوپشیا مصرف روزانه یک قرص فیناستراید یک میلی گرمی و نیز استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل است . در درمان ریزش مو با استفاده از مزوتراپی علاوه بر فیناستراید، مواد تحریک کننده رویش مو، ویتامین های ضروری برای رشد مو، داروهای تقویت کننده ی گردش خون مویرگی کنار پیاز مو و…درحد استاندارد توسط دستگاهی به نام گان مزوتراپی با تزریقات بسیار ریز و بدون درد مستقیماً به پوست سر تزریق می شود و چون این داروها بصورت خوراکی مصرف نمی شوند و در بدن توزیع نمی شوند عوارض جانبی خود را ایجاد نمی کند .با روش مزوتراپی می توان سالهای سال فیناستراید و دیگر داروها را به موهای سر رسانید بدون اینکه شخص دچار عوارض آنها شود .

برای درمان ریزش مو با مزوتراپی نیاز به جلسات متعددی است که تعداد آنها و فاصله زمانی بین آنها بایستی توسط پزشک و پس از انجام معاینات لازم اعلام شود. معمولاً پس از جلسه سوم تغییرات به صورت محسوس‌تری مشاهده می‌شود . در ابتدا رویش مو‌ها به صورت کم و نازک به ویژه در شقیقه‌ها قابل مشاهده است و کم‌کم ساقه این مو‌ها کلفت و تیره‌تر می‌شود و بعد از گذشت سه ماه نتیجه نهایی مشخص می گردد.

برای انجام مزوتراپی بایستی به توصیه های زیر دقت شود:

  •     هنگام تزریق موها باید تمییز باشند و از هیچ گونه مواد آرایشی مانند ژل و … نباید استفاده شود
  •     تا 24 ساعت پس از تزریق موها نباید شسته شوند.
  •     ناحیه ای که تزریق انجام شده بایستی مرتباً ماساژ داده شود بجز ابروها
  •     تا پایان دوره درمان نباید از سشوار، رنگ، فر و هرگونه مواد شیمیایی دیگر استفاده شود

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.