پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

درمان ریزش مو با PRP

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

درمان طاسی و ریزش مو با PRP

پی آر پی مخفف Platelet Rich Plasma  به معنی پلاسماي غني شده از پلاکت خون است که به عنوان روش درمانی جهت ترمیم و بازسازی بافتهای صدمه دیده استفاده می شود.این روش از اویل دهه 90 میـلادی در رشته های مختلف پزشکی مثل جراحی فک و صورت، جراحی زیبائی، جراحی قلب، ارتوپدی، گوش، حلـق و بینی، سوختگی ها و درمان زخم های مزمن به کار رفته و امروزه کاربرد زیادی در امور زیبایی دارد.

Prpچیست ؟

 

Prp پلاسمای غنی شده از پلاکت خون است به دلیل وجود فاکتور های رشد پس از تزریق به بافت آسیب دیده باعث ترمیم سریع آن میشود.خون ترکيبي از پلاسما، RBC سلولهاي قرمز، WBCسلولهاي سفيد و پلاکتها است که پلاکتها وظیفه انعقاد خون را بر عهده دارند اما تأثیر معجزه آسايی نیز ترميم کنندگي و بازسازي نواحي آسيب ديده بدن دارند که توسط پروتئينهاي ترميم کننده یا فاکتورهاي رشد (growth factor) انجام ميشود.در بدن فاکتورهاي رشد متعددی وجود دارند که کارايي هاي متفاوتی از قبیل تکثیر سلولی، ‌تحریک رشد عروق خونی، تسریع روند ترمیم زخمها ، نوسازی سلولهای اپی تلیال و اندوتلیال عروقی، تولید کلاژن و هیالورونیک اسید دارند اما نتیجه عملکرد تمامی آنها ترمیم و بازسازی بافت است.

درمان طاسی و ریزش مو با PRP

استفاده از PRP در درمان ریزش مو که موجب کم مویی یا طاسی می شود تأثیرات نتیجه بخشی دارد و می تواند موجب رویش مجدد و طبیعی مو در مناطق طاس پوست سر شود.
فرآیند عملکرد PRP بصورت تقویت شکل و قوام و کیفیت فولیکول های موجود، طولانی کردن دوره آناژن و افزایش عمر موهای سر است
البته لازم به ذکر است که این روش برای افرادی موثر است که فولیکول های مو خود را به طور کامل از دست نداده باشند که با تزریق پلاسما فولیکولهای مو ترمیم و تقویت شود، افرادی که در مناطق طاس سر خود فولیکول های مویشان را از دست داده باشند تنها می توانند از پیوند مو استفاده کنند.
روش درمان با پی آر پی
در این روش حدودا یک ساعته، ابتدا با اسـتفاده از کیــت های مخصوص PRP حدود5 الی 8 سی سی از خون بیمار گرفته شده و سپس توسط دستگاه سانتریفیوژپلاکت ها و پلاسما از گلول های قرمز جدا می شود که غلظت پلاکت خون را به 3 الی 5 برابر مقدار اولیه می رساند. در مرحله بعد پلاسمای غنی از پلاکت توسط یک سوزن بسیار ظریف به دفعات متعدد در نقاط مختلف پوست سر و با عمق کم ( 3 تا 4 میلیمتر ) تزریق می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.