پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

درمان های دارویی ريزش مو

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

درمان های دارویی ريزش مو

سلامت مو و تأثیر بسیار زیاد آن بر زیبایی انسانها باعث شده است که برای درمان ریزش آن ، داروهای متنوعی ساخته و مصرف شود که تعداد بسیار زیادی از این داروها از پایه علمی معتبری برخوردار نبوده ونه تنها نتیجه بخش نبوده و نیستند بلکه تأثیرات مخربی نیز در بر دارند به همین دلیل توصیه میشود که حتما در انتخاب داروها و نیز مکملهای غذایی با پزشک متخصص مشورت نمایید.
داروهایی که مصرف آنها تأثیرات خوبی در جلوگیری از ریزش موها و رویش مجدد آنها دارند و به تأیید رسیده اند شامل موارد زیر می باشند:

ماینوکسیدیل :این دارو ابتدا به طور گسترده ای برای درمان فشار خون بالا استفاده می شدکه بعضی از محققان متوجه شدند که استفاده از ماینوکسیدیل موضعی بر روی سر باعث رشد موها در مناطق ریزش مو می شود. پس از آن FDA ماینوکسیدیل را بعنوان داروی درمان ریزش موی مردانه تأیید کرد. امروزه این دارو بطور گسترده در درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.
فیناستراید: این دارو در اصل یک دارو برای درمان بزرگی پروستات است که بدلیل تأثیرات خوب آن در جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موها توسط FDA برای درمان طاسی موی مردانه مورد تأیید قرار گرفت .
سایر داروها :
قرص اکوفن : اکوفن به صورت قرص یا شامپو جهت تقویت مو و ناخن توصیه می شود که از قرص زینک پلاس به عنوان جایگزین این دارو نیز می توان استفاده کرد.
ویتامین های روی، منیزیم، مس، E ، A ، C و B در سلامت و رشد مو اثر دارند.
به طور کلی ویتامین های گروه B نقش مهمی در حفظ سلامتی و رشد مو دارند و از سفید شدن مو نیز جلوگیری می کند.  برای تاثیر بیشتر علاوه بر استفاده از مواد غذایی حاوی این گروه از ویتامین ها، استفاده از مکمل ها هم مفید است.
درباره اثر کافئین در رشد مو، نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف موضعی (نه خوراکی) کافئین می‌تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو، یعنی هورمون دی هیدروتستوسترون و آنزیم فسفو دی استراز از ریزش موها جلوگیری كند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.