پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

کاشت مو به روش اف آی تی (FIT)

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

کاشت مو به روش اف آی تی (FIT)

روش اف آی تی روش غیر جراحی کاشت مو است که جزء مزیت های این روش بشمار می رود. در این روش موها با دستگاه ظریفی بصورت تک تک از بانک مو فرد برداشته می شوند . سپس در منطقه طاس جلو یا وسط سر که کاملاً بی حس شده است شکاف های بسیار ظریف و باریک ایجاد شده و موهای برداشته شده در آن شکاف ها کاشته می شوند. پس از اتمام کار سر بیمار پانسان می شود تا از بروز آسیب های احتمالی به سر جلوگیری شود.
این روش زمانی انجام میگیرد که :
1.تراکم موهای بانک مو سر فرد کم باشد یه به عبارتی بانک مو کم پشت باشد.
2.میزان کشش پوستی سر کم باشد و نتوان از روش FUT استفاده کرد.
3.تمایل شخصی بیمار به انجام این روش باشد.

برای انجام روش پیوند مو FIT توسط تیم کاشت مو باید به نکات ظریف و بسیار تأثیر گذار زیر دقت شود:

  • برداشت موهای باید بصورت پراکنده و طبیعی از بانک مو فرد انجام شود تا پس از انجام کاشت مو و بلند شدن موهای بانک مو تراکم بانک مو در مناطق مختلف آن کاملاً طبیعی و یکنواخت به نظر آید.
  • دقت در محل ایجاد شکاف ها ، زاویه و عمق آنها برای کاشت موها بسیار مهم است و دقت در این مرحله نتیجه کاشت مو را مشخص می نماید.این شکاف ها بایستی متناسب با جهت طبیعی رویش مو و زاویه رویش مو زده شود و بصورت معمول جهت شکاف ها موازی جهت رویش موهای موجود در سر و یا از جهت موهای قبلی سر در همان منطقه در نظر گرفته میشود و عمق آن بایستی  4-6 میلیمتر باشد.
  • گرافت های تک مویی بایستی در قسمت خط رویش مو و جلو سر کاشته شوند و گرافت های دو تایی و سه تایی در قسمت پشت خط رویش و وسط سر کاشته می شوند و در صورت وجود گرافت های 4-5 تار مویی در قسمت ورتکس کاشته می شوند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.