پایگاه اطلاع رسانی کلینیک پوست و مو پرتالی است که برای ارائه ی آخرین اخبار پوست، مو و نکات زیبایی طراحی شده است.

کاشت مو به روش اف یو تی (FUT)

0

کاشت مو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

 

کاشت مو به روش اف یو تی (FUT)

روش اف یو تی روش میکروسرجری است که در آن با بی حسی موضعی و بدون احساس درد نوار باریکی از بانک مو فرد برداشته می شود. سپس این نوار به قطعات کوچکتری به نام گرافت تقسیم می شود بطوریکه در هر قطعه 1 تا 3 تار مو وجود داشته باشد. سپس  در منطقه طاس جلو یا وسط سر که کاملاً بی حس شده است شکاف های بسیار ظریف و باریک ایجاد شده و گرافت ها در آنها کاشته می شود. پس از اتمام کار سر بیمار پانسان می شود تا از بروز آسیب های احتمالی به سر جلوگیری شود.

 

برای انجام روش پیوند مو FUT توسط تیم کاشت مو باید به نکات ظریف و بسیار تأثیر گذار زیر دقت شود:

  • محل برداشت نوار باریک بانک مو بسیار مهم است و باید خیلی به آن دقت کرد. منطقه برداشت مو ناحیه خاصی از پشت سر است که موهای آن به دلیل نداشتن گیرنده هورمون های مردانه دچار ریزش نمی شوند. اگر بالاتر از منطقه مذکور برداشت انجام شود احتمال ریزش موها در آینده وجود خواهد داشت زیرا این موها دارای گیرنده هورمون های مردانه می باشند.
  • سنجش دقیق میزان کش پوستی سر جهت برداشت نوار باریک بانک مو پشت سر
  • دقت در محل ایجاد شکاف ها ، زاویه و عمق آنها برای کاشت گرافت ها نیز بسیار مهم است و دقت در این مرحله نتیجه کاشت مو را مشخص می نماید.این شکاف ها بایستی متناسب با جهت طبیعی رویش مو و زاویه رویش مو زده شود و بصورت معمول جهت شکاف ها موازی جهت رویش موهای موجود در سر و یا از جهت موهای قبلی سر در همان منطقه در نظر گرفته می شود و عمق آن بایستی  4-6 میلی متر باشد.
  • گرافت های تک مویی بایستی در قسمت خط رویش مو و جلو سر کاشته شوند و گرافت های دو تایی و سه تایی در قسمت پشت خط رویش و وسط سر کاشته می شوند و در صورت وجود گرافت های 4-5 تار مویی در قسمت ورتکس کاشته می شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.